آمریکای باستان

18 دی 1397 - 10:53
آمریکای باستان

بخش 1

ضعیف

بخش 2

ضعیف

بخش 3

ضعیف

بخش 4

ضعیف

بخش 5

ضعیف

بخش 6

ضعیف

بخش 7

ضعیف

بخش 8

ضعیف

بخش 9

ضعیف

بخش 10

ضعیف

بخش 11

ضعیف

بخش 12

ضعیف

بخش 13

ضعیف

بخش 14

ضعیف

بخش 15

ضعیف

بخش 16

ضعیف

بخش 17

ضعیف

بخش 18

ضعیف

بخش 19

ضعیف

بخش 20

ضعیف

بخش 21

ضعیف

بخش 22

ضعیف

بخش 23

ضعیف

معرفی قاره‌­ی آمریکا

این قاره که 3/8 درصد از مساحت زمین را در برگرفته و 14 درصد جمعیت جهان در آن زندگی می‌کنند، از سه بخش آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی تشکیل شده است. اما آمریکای مرکزی به تنهایی خود یک قاره نبوده و در واقع قسمتی از قاره‌­ی آمریکای شمالی است.

-         هم‌چنین آمریکای لاتین به قسمتی از دو قاره‌ی آمریکای شمالی و جنوبی گفته می‌شود که مردمان آن‌ها به زبان اسپانیایی یا پرتغالی صحبت می‌کنند. ریشه­‌ی این دو زبان، زبان لاتین می‌باشد. آمریکای لاتین شامل کشور مکزیک، کشورهای آمریکای مرکزی و حوزه‌­ی دریای کارائیب و تمامی کشورهای آمریکای جنوبی می‌باشد. اقیانوس اطلس، قاره‌­ی آمریکا را از قاره‌­ی اروپا و آفریقا جدا نموده است.

-         در سال 1492 میلادی این قاره به طور رسمی توسط کریستف کلمب، دریانورد اسپانیایی درعصر اکتشافات، کشف شد، اما در حدود 500 سال پیش از او، این وایکینگ‌ها بودند که از اروپا به آمریکای شمالی گام نهاده بودند.

بومیان آمریکا

به بومیان این قاره سرخ‌پوست گفته می‌شود. هنگامی که کریستف کلمب برای نخستین بار به این قاره گام نهاده بود، می‌پنداشت که وارد سرزمین هندوستان شده، از این رو در اکثر زبان‌های اروپایی، این بومیان را هندی(Indian) می‌نامند.

دیرینه‌شناسان ورود این سرخ‌پوستان را به قاره آمریکا نزدیک سی‌ هزار سال پیش برآورد کرده‌اند. به دوره‌ای از تاریخ این قاره که هنوز اروپاییان وارد آن نشده بودند دوران پیشا­کلمبی یا آمریکای باستان گفته می‌شود. آمریکای باستان شامل تمدن‌هایی کهن مانند: اولمک‌ها، آزتک‌ها، مایاها و امپراتوری اینکا می‌باشد.هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها